تراورتن و مزایای آن

مشخصات کلی سنگ تراورتن را بدانید
2019-12-15
خرید وفروش تراورتن عباس اباد
2020-02-13

تراورتن و مزایای آن

تراورتن و مزایای آن

سنگ تراورتن یکی از سنگ های آهکی است واین نوع سنگ جزء سنگ های پر مصرف در صنعت ساختمان سازی می باشد.

سنگ تراورتن از ته نشین شدن رسوبات آب داغ و یا سرد در غارها به وجود می آید و درصد بالایی از ترکیبات آن شامل مواردی چون: کلسیم، استالاکتیت و استاگمتیت می شود.

سنگ تراورتن بیشتر در رنگ های قرمز، لیمویی، زرد، قهوه ای، خاکستری، سیاه و سفید موجود می باشد و به صورت اتفاقی دارای رگه و یا بدون رگه است.

از عوامل تاثیر گزار روی شکل گیری رنگ و طرح سنگ های تراورتن ترکیبات موجود در آن مانند آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی ها است و در ادامه وارد فوق میتوان گفت هرچه عناصر محلول در آب این منابع کمتر باشد، رنگ سنگ روشن‌تر خواهد بود.

مواردی چون مقاومت بالا، زیبایی این سنگ و صیقل پذیری عالی و دیگر مزایای سنگ تراورتن موجب شده تا استفاده از این سنگ در نماهای ساختمانی مرسوم شود. یکی از خواص خوب وفوق العاده ی این سنگ عایق حرارتی و عایق صوتی بودن آن می باشد.

حفره های داخل سنگ تراورتن این خاصیت را ایجاد کرده اند و یکی دیگر از مزایای حفره های موجود در سنگ تراورتن، افزایش استحکام سنگ نصب شده می باشد که با نفوذ سیمان به داخل این حفره ها چسبندگی سنگ به دیواره افزایش می یابد.

تخلخل موجود در سنگ تراورتن به دلیل فضای اشغال شده توسط گازهای موجود در آبهای گرم منبع رسوب گزاری می باشد که مانع ایجاد یک توده سنگ فشرده می شوند.

بازدید از محصولات صنایع سنگ توفیق

مزایای سنگ تراورتن:

۱-سطح سنگ تراورتن خنک است ویکی بهترین گزینه ها برای استفاده در پاسیو ها و کناره های استخر در مناطق گرم سیر می باشد

۲-بیشتر رنگ های سنگ تراورتن مقرون به صرفه و ارزان قیمت هستند..

۳-سنگ تراورتن دارای بافتی متخلخل است و به طور طبیعی در برابر لغزش مقاوم می باشد.

۴-سنگ تراورتن دارای بافتی لوکس بوده و یک نمای منحصر به فرد را ایجاد می کند.

۵-رنگ سنگ های تراورتن ثابت بوده و کم رنگ نمی شوند.

۶-قیمت این سنگ در عین زیبایی بسیار مقرون به صرفه می باشد..

مشاهده قسمت مقالات 

کاربرد سنگ تراورتن:

سنگ تراورتن بیشتر در رنگ هایی چون رنگ کرم، سفید، زرد، قرمز، لیمویی، پرتغالی، قهوه ای، گردویی، خاکستری و یا ترکیبی از آنها با توجه به حضور ترکیبات آهن، کلسیم و ناخالصی‌های موجود در آن وجود دارد و ممکن است که این تغییر رنگ بصورت لایه‌های خیلی باریک منظم یا غیرمنظم باشد که در این صورت بافت مخصوص شبیه بافت چوبی به خود می‌گیرد که به این بافت شالی گفته می‌شود و دارای رگه نمی‌باشد.

مقاومت سنگ تراورتن از سنگ مرمریت بسیار بیشتر است و به علت سوراخ‌های موجود در سنگ انقباض و انبساط را دفع می‌کند.

از نظر برش سنگ تراورتن  جزء سنگهای نرم بر محسوب میشود و به علت زیبایی خاصی که دارد تقاضا و همچنین قیمت آن طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته.

سنگ‌های تراورتن به دو صورت پرشده و پرنشده استفاده می‌شوند.

اگر سنگ تراورتن به صورت پر شده استفاده شوند در مکان هایی از ساختمان که آبریزش آن زیاد است به کاربرده می شود و بطور کلی بهتر است در آشپزخانه، حمام، توالت و دستشویی استفاده نشوند.

استفاده از سنگ تراورتن در مکان‌های دیگر ساختمان مانعی ندارد.

با این وجود تراورتن اغلب در نماهای روکار داخلی و بیرونی و همچنین برای سنگ فرش کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطح سنگ‌های تراورتن بصورت تیشه ایی، بوش همر و چرمی نیز پردازش و از آن استفاده می‌شود.

*پایان مطلب*

 


لینک های مرتبط:

کاربرد سنگ تراورتن   مزایای سنگ تراورتن

درمورد تراروتن شکلاتی بدانید    تراورتن سفید حاجی آباد


راه های تماس برای خرید ومشاوره

آدرس :اصفهان ، شهرک صنعتی محمود آباد
تلفن:۰۹۱۳۳۶۹۴۱۵۵
۰۳۱۳۳۸۰۱۹۵۴
ایمیل:info@tofighstone.ir
sang.tofigh@gmail.com

 

کلمات کلیدی:

تراورنن تراورتن عباس آباد فروش تراورتن عباس آباد تراورتن سیلور تراورتن شکلاتی تراورتن بی موج قیمت تراورتن عباس آباد ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد تراورتن سفید تراورتن دنده گاوی تراورتن موج کبریتی خرید سنگ تراورتن عباس آباد تراورتن عباس آباد کرم تراورتن سنگ تراورتن قیمت تراورتن عباس ویژگی های سنگ تراورتن فروش تراورتن،تراورتن حاجی آباد فروش تراورتن حاجی آباد سنگ تراورتن حاجی آباد معدن سنگ تراورتن حاجی آباد قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد خرید سنگ تراورتن حاجی آباد کاربرد تراورتن حاجی آباد عوامل قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد مزایای سنگ تراورتن حاجی آباد حراج سنگ تراروتن تراورتن شکلاتی کاربرد سنگ تراورتن مزایای سنگ تراورتن تراورتن دره بخاری معادن تراورتن دره بخاری کاربرد تراورتن دره بخاری حراج تراورتن دره بخاری فروش تراورتن دره بخاری خرید وفروش تراورتن دره بخاری فروش دره بخاری قیمت تراورتن دره بخاری 

 

دیدگاهتان را بنویسید