سنگ ساختمان
2019-10-05
سنگ تراورتن عباس آباد
2019-10-06

سنگ تراورتن آبگرم

سنگ تراورتن آبگرم از دسته سنگ های کرم با هاله های سفید یا روشن می باشد. این سنگ برای استفاده در نمای کلاسیک بسیار مناسب است.  معادن این سنگ زیبا و اصیل در استان مرکزی و در شهر محلات واقع است. این سنگ به دلیل سردسیری و آب وهوای خود دارای سنگ های بسیار محکم وبا کیفیتی است. از جمله این سنگ ها همین سنگ است. این سنگ از نظر ساب پذیری در درجه ی بالایی نیست ولی چون شفافیت بسیار بالایی دارد از این لحاظ می توان این سنگ را راضی کننده ی مشتری دانست. سورت های مختلف سنگ تراورتن آبگرم به طور معمول در قیمت های مناسبی وجود دارد و  مدل های شکلاتی این سنگ به نسبت مدل های کرم قیمت و جلوه ی بیشتری دارد. سنگ تراورتن آبگرم در نمونه های دانه سیاه و ابروباد نیز موجود است.

سنگ تراورتن آبگرم یکی از انواع سنگ تراورتن است که در سالهای اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. معادن این سنگ به سنگ های خوب آن دست پیدا کرده اند و برخی از سورت های سنگ آبگرم جتی از نمونه های مشابه حاجی آباد خود نیز بهتر است. معدن این سنگ در محلات واقع شده است و معروف ترین سینه کار آن معدن سالاری می باشد. کوپ های این سنگ قیمت نسبتا مناسبی دارند و به علت اینکه بیشتر در خود محلات و اصفهان بریده می شوند نیاز به پرداخت کرایه بالا ندارند.

تراورتن آبگرم شکلاتی

سنگ تراورتن آبگرم در درجه های ضعیف خود به رنگ کرم زیتونی متمایل می شود و این سنگ بیشتر در نماهای پشت که در دید نیستند به کار می رود. برخی از سورت های سنگ این سنگ نیز بسیار روشن و مایل به سفید هستند اما در درون آنها دانه های ریز سیاه وجود دارند. سورت های بسیار ضعیف سنگ این سنگ در داخل خود طرح های قرمز را نیز دارا می باشند.
سورت های ضعیف این سنگ سوراخ های نسبتا بزرگی در خود دارند که برای پوشاندن آنها رزین زیادی مصرف خواهد شد اما در سورت های ممتاز و متوسط این سنگ سوراخ های ریز نظیر وجود دارد که با سنگ حاجی آباد مشابه است. سنگ تراورتن آبگرم ممتاز برای استفاده در نمای اصلی ساختمان یکی از بهترین گزینه ها می باشد. به علت رنگ کرم این سنگ استفاده از آن برای ساخت نمای رومی بسیار مناسب است. ناخالصی در این سنگ کمتر مشاهده می شود که به یکدست شدن نمای ساختمان کمک خواهد کرد.

مرجع سنگ ایران

سنگبری های ایران

انواع تراورتن

دیدگاهتان را بنویسید