درباره تراورتن بیشتر بدانید

مهمترین حلقه گمشده صادرات سنگ ایران
2018-08-04
سنگ تراورتن و نمای ساختمان
2018-09-02
خرید تراورتن

درباره تراورتن بیشتر بدانید

خرید تراورتن

سنگ تراورتن دسته های زیادی از سنگ ها را شامل می شود. این سنگ معادن زیادی در داخل ایران دارد که شهرت زیادی برای کشورمان به همراه داشته است. یکی از این معادن معروف که بسیار پرطرفدار است سنگ عباس آباد است که معادن آن در محلات واقع شده است. این معدن با بیش از ده سینه کار فعال یکی از معادن بزرگ و پرکار کشور به حساب می آید. این سنگ در سنگ های تراورتن جز سنگ ها مرغوب به حساب می آید.

 

خرید تراورتن   سنگ عباس آباد با نام های متفاوتی نظیر عباس آباد اسفندیاری، عباس آباد دنده گاوی، عباس آباد کرم، سفید و … شناخته می شود. این سنگ به دو صورت بی موج و موج دار بریده می شود که هر دو طرفداران خود را دارد.سنگ عباس آباد بسیار سفید است و به همین دلیل نمایی که با این سنگ تهیه می شود بسیار چشم نواز خواهد بود. همچنین سنگ تراورتن عباس آباد برای نمای ترکیبی نیز انتخاب بسیار مناسبی می باشد و دلیل آن روشنی چشم گیر آن است. شما می توانید در کنار عباس آباد آجر، سنگ تراورتن طرح چوب، تراورتن تکاب، تراورتن شکلاتی به کار ببرید و نمایی بی نظیر بوجود آورید.

استخراج تراورتن

از معدن ممکن است از چهار روش زیر انجام گیرد:

خرید تراورتن  سنگ تراورتن ماشین های کانال زنی: این ماشین ها شامل چندین دریل هستند که سوراخ های افقی و عمودی در سنگ ایجاد می کنند، سپس گوه هایی در این سوراخ ها قرار می گیرد تا جایی که آنقدر شکستگی در سنگ ایجاد شود که کوپ از دیواره معدن جدا شود. در طول زمستان ممکن است به جای گوه از آب یخ زده نیز استفاده کرد.

اره های زنجیری: این اره ها مشابه اره های چوب بری هستند، با این تفاوت که بسیار بزرگتر می باشند و از تیغه های الماسی برای بریدن سنگ استفاده می کنند.

اره های سیمی: پس از ایجاد حفره های دسترسی، تیغه های الماسی اره از این حفره ها وارد شده و به اره متصل می شوند. اره های سیمی ممکن است نوسانی یا پیوسته باشند.

ماشین واترجت: این نوع ماشین ها، جریان های ریز آب را با قدرت بسیار زیاد هدایت می کند و باعث برش در سنگ یا فلز می شود.

 

پس از استخراج از طریق هریک از این روش ها، کوپ های سنگ به کارخانه های فراوری سنگ منتقل می شوند تا طبق اندازه مورد تقاضا بریده شوند و سطح آن ها مطابق با خواست خریدار فراوری شود.

 

رنگ های تراورتن –

برای بریدن کوپ سنگ می توان به دو صورت عمل کرد، اول اینکه سنگ را در جهت موج برید که در این صورت محصول نهایی بدون موج خواهد بود، دومین حالت، بریدن سنگ خلاف جهت موج سنگ است که محصول نهایی آن موج دار خواهد بود. علاوه بر برش، به دلیل متخلخل بودن تراورتن، سطح رویی آن با ماستیک پوشانده می شود تا سوراخ های آن درزگیری شوند سپس با دستگاه ساب سطح آن را صیقلی می کنند.

 

خرید تراورتن یکی از پر استفاده ترین سنگ ها در قسمت های بیرونی ساختمان می باشد و از بهترین سنگ ها برای نمای ساختمان به حساب می آید. با استفاده از این سنگ می توان انواع نماهای رومی، کلاسیک و مدرن را پیاده سازی نمود.

خرید تراورتن علاوه بر این، این سنگ برای استفاده در کف محیط هایی مانند حیاط، بالکن و محوطه های باز، بسیار مناسب می باشد. یکی دیگر از کاربردهای تراورتن، استفاده از آن به عنوان سنگ اطراف شومینه است.

 

خرید تراورتن یک نوع سنگ رسوبی است که در دهانه چشمه های معدنی، به ویژه چشمه های آبگرم و یا غارهای لایم استونی تشکیل می شود. فرایند تشکیل این سنگ تنها در آب هایی ممکن است که از کلسیم کربنات (CaO) اشباع شده باشند،

 

 

خرید تراورتن قیمت این سنگ بع علت سفید بودن بسیار بالاست و از دسته های دیگر تراورتن گرانتر می باشد. سنگ های ضعیف عباس آباد همراه با رگه های قرمز یا مشکی خواهند بود اما زمینه آنها هنوز کاملا سفید است. با بریدن این سنگ ها در ابعاد ریز طرح های نو وشگفت انگیزی می توان ایجاد کرد.

تراورتن بیشتر سنگ تراورتن بی موج برای نمای رومی یا کلاسیک بسیار مناسب است. ستون ها و طرح های ریز که در نمای رومی موجود است با استفاده از این سنگ بسیار زیبا خواهند شد. همچنین شما می توانید صراحی و دیگر اجزای نما را با همین سنگ کامل کنید. برای این سنگ امکان شمش بری هم وجود خواهد داشت که با توجه به یفارش مشتری انجام می پذیرد.

درباره تراورتن

سنگ تراورتن

تراورتن

خرید سنگ تراورتن

خرید تراورتن

< /”>پولیش سنگ سنگ تراورتن

لینک های مرتبط :

118stone

behsazan

akhbarsang

 

دیدگاهتان را بنویسید