تجارت الکترونیک به کمک صنعت سنگ
2018-05-24
بررسی سنگ در ساختمان
2018-06-02

تراورتن و نما

استفاده از سنگتراورتن

استفاده از سنگ تراورتنی در نمای ساختمان و دیوارهای داخلی با توجه به خواص منحصر به فردی که دارد ( در میان سنگ های ساختمانی ) بهترین گزینه است . وجود خلل و فرج ، چسبندگی این سنگ را بر روی نمای ساختمان بالا می برد و همچنین با توجه به چگالی پایین این سنگ در کاهش وزن ساختمان مؤثر است.

 

انتخاب سنگ تراورتن

در انتخاب سنگ تراورتن در نمای ساختمان باید به این نکته توجه داشت که غالب این سنگ ها بعد از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید ، مقداری از رنگ خود را از دست می دهند و به روشنی می گرایند.

تنوع در رنگ و طرح ،

این سنگ را از این نظر نیز نسبت به مصالح دیگر متمایز و محبوب کرده است. جذب کم آب و کم بودن ضریب انبساط طولی ، وجود تخلخل و چگالی کم از محاسن آن به شمار می رود . تراورتن های سفید که رگه های رنگی و تخلخل یکنواخت داشته باشند ، از کیفیت بیشتری برخوردارند.
تراورتنهای رنگی بر حسب درصد رنگینه های اکسید آهن به رنگ های قرمز ، گردویی ، لیمویی و غیره دیده می شوند . تراورتنها معمولا دارای نقش هایی است که ناشی از اختلاف میزان اکسید آهن در لایه های مختلف می باشند ،

با توجه به نوع برش سنگ ( طولی یا عرضی که موجب موج دار یا بی موج بودن سنگ است ) این موضوع باعث ایجاد ظاهری بسیار زیبا و جذابی بر روی سطح سنگ می شود .

 

تراورتن

تراورتنها به دلیل داشتن مقاومت قابل قبول ، برش پذیری و صیقل پذیری ایده آل ، زیبایی ظاهر ، وجود تخلخل جهت چسبیدن کامل به ملات ، از جمله پرمصرف ترین و ایده آل ترین سنگ های ساختمانی به شمار می رود.
یکی از کم هزینه ترین سنگ ها در زمینه تعمیر و نگهداری سنگ ، سنگ تراورتنی است چنانچه این سنگ در نما کثیف شده باشد ، می توان آن را با انواع روغن ها براق کرد .

حتی می توان آن را شستشو داده ، یا سند بلاست کرده یا حتی نقش هایی در محل به آن اضافه نمود.
چنانچه از تراورتن های دو سانتی یا چهار سانتیمتری یا با ضخامت های بالاتر استفاده نماییم این سنگ تحمل بار خوبی خواهد داشت.
در ضمن مقاومت لازم را برای فضاهایی که نیاز به مقاومت سایشی و خمشی بالا دارند تأمین می نماید.
به دلیل اینکه سطح سنگ تراورتنی قابلیت تیشه خوری خوبی دارد ( جهت زبر شدن و جلوگیری از سر خوردن ) کاربرد آن برای کفسازی فضاهای خارجی نیز مناسب و یکی از بهترین انتخاب هاست .
با در نظر گرفتن موارد فوق می توان گفت بهترین انتخاب برای فضاهای خارجی ، چه در نمای ساختمان و نیز در محوطه سازی و حتی ساخت مصنوعات سنگی ، تراورتنها است .

برچسب ها :  تراورتن ,  خرید تراورتن  , تراورتن دره بخاری , تراورتن شکلاتی , تراورتن حاجی آباد,

دیدگاهتان را بنویسید